A Reformációra emlékeztek a Nagytemplomban

A Magyar Református Egyház hivatalosan január 31-én nyitja meg a reformáció jubileumi évét. A szentesi Nagytemplomi Református Egyházközség életében a január 29-én megtartott istentiszteleten vette kezdetét a Reformáció 500. évfordulójára emlékező sorozat.

A liturgiát Fehér Csaba lelkész vezette, illetve ő hirdetett igét: „Legyünk példaképek” címmel.
A tiszteletes elmondta, hogy gyülekezetük minden hónap utolsó vasárnapján – neves teológusok, szakemberek meghívásával – előadásokkal is emlékezik a Reformációra.

Első alkalommal Gellén János középiskolai történelemtanár, a békési Szegedi Kis István Református gimnázium volt igazgatója, tanára, a Békési Református Egyházközség gondnoka szolgált előadással. A reformáció és a magyar kultúra kapcsolatát elemezte.

Hozzászólások